כתבה וצילמה: דפנה בן נון, צלמת טבע

כששמעתי על האיניה, דולפין הנהרות הוורוד, ידעתי שאני חייבת לראות יצור שכזה במו עיניי וכמובן לצלם.
הדולפין הזה חי במי האמזונס שבדרום אמריקה, וקשה מאוד לראות אותו במים העכורים. גם אין לו סנפיר גב שמקל לאתר אותו מחוץ למים.
טסתי לריו דה ז'נרו בברזיל ומשם למנאוס, העיר המרכזית של מחוז האמזונס בברזיל. בטיסה ישבה לידי בחורה נחמדה, וכשהתחלנו לדבר וסיפרתי לה שאני צלמת מישראל שרוצה לצלם את הדולפין הוורוד, היא סיפרה לי שיש כפר באמזונס שבו חיה בחורה שמאכילה את הדולפינים באופן קבוע, ושאם אצליח להגיע אליה היא תוכל לעזור לי.
כשהגעתי למנאוס נסעתי לכפר הזה באוטובוס. התברר שמדובר בנסיעה של כמה שעות נסיעה לתוך הג'ונגלים. כשהגעתי לכפר התחלתי לחפש את הבחורה. אני לא יודעת לדבר פורטוגלית, שהיא שפת המקום, ואף אחד שם בג'ונגלים לא ידע אנגלית, אז סימנתי בפנטומימה עם הידיים "דולפינים", והאנשים הנחמדים כיוונו אותי לגדת הנהר.
הגעתי אל מעין סירה שטוחה, והבחורה שהייתה שם ניגשה אליי. שוב סימנתי דולפינים בידיים והיא סימנה לי לחכות רגע והלכה. כשחזרה היא החזיקה צלחת של דגים.
היא התיישבה קרוב למים והתחילה לנער דג במים. פתאום זינקו מהמים שני דולפינים מדהימים וחטפו את הדג!
כל כך התרגשתי!
"תביאי עוד דגים", סימנתי לה, "אני לא זזה מפה". אחר כך ישבתי עוד שעות ארוכות ליד הדולפינים המיוחדים האלו. הם לא דומים בכלל לדולפינים המוכרים מהים. יש להם פה ארוך מאוד ושיניים גדולות. הם מאוד חכמים. אחד ביקש ממני דגים כשהוא דוחף את האף שלו אל הרגל שלי.
לא יכולתי להתאפק וקפצתי למים איתם.
זו בהחלט הייתה חוויה מדהימה, והמאמץ של החיפושים השתלם.

משחקים

קידס שלנו