תערוכה

 

עיר מפעל

 

האמן  איתמר שמשוני אסף הפך חפצים וצעצועים שאין בהם צורך, ועבודות אמנות חדשות. החפצים נאספו מהעיר בת ים אל מפעל שבו עברו תהליך מיון וקטלוג ובעזרת הצוות המיומן של המפעל, הכולל מעצבים, תלמידים ופנסיונרים מבת ים שעוסקים יחד בפעולות של רתכות, צבע, נגרות, תפירה ועוד – הפכו ליצירות יפהפיות.

 

״עיר מפעל״ תפעל לאורך 10 ימים במשך 8 שעות עבודה ביום. במקום יתקיימו סיורים מודרכים לכל המשפחה, סדנאות רדי-מייד ופעילויות להורים ולילדים ולבתי הספר בעיר. בנוסף, יערכו במקום הקרנות סרטים ופעילויות יצירה מיוחדות לקהל הרחב , לכל המשפחה, ילדים ומבוגרים בכל הגילאים.

 

איפה: רחוב הדדי, 6, בת ים

מתי:״עיר מפעל״ תפעל לאורך 10 ימים במשך 8 שעות עבודה ביום. במקום יתקיימו סיורים מודרכים לכל המשפחה, סדנאות רדי-מייד ופעילויות להורים ולילדים ולבתי הספר בעיר. בנוסף, יערכו במקום הקרנות סרטים ופעילויות יצירה מיוחדות לקהל הרחב , לכל המשפחה, ילדים ומבוגרים בכל הגילאים.

 

סרטים

 

לוקה

סרט חדש מאולפני דיסני פיקסאר. הנער לוקה מבלה קיץ בלתי נשכח עם חברו הטוב החדש. מה שאיש אינו יודע הוא שהשניים הם למעשה מפלצות ים מעולם אחר, השוכן מתחת לפני הים. בעיניהם בני האדם הם כמו יצורים מהחלל, שעליהם הם למדו רק מהחפצים הנסחפים עמוק אל הים. כאשר לוקה מגלה כי בני מינו יכולים להיהפך לאנשים רגילים ולהשתלב בעולמם של בני האדם, בתנאי שאף טיפת מים לא תיגע בגופם, הוא מחליט לצאת להרפתקה, וההפתעות שמחכות לו ישנו את חייו לעד.

איפה: בבתי הקולנוע.

מתי: מחמישי, 17.6.

 

לאסי שובי הביתה

 

לאסי היא אולי הכלבה הכי מפורסמת בתולדות הטלוויזיה והקולנוע. עכשיו היא חוזרת בסרט חדש על חברות אמיצה בין ילד לכלבתו, על פי ספרו רב המכר של אריק נייט. לאסי היא חברתו הטובה ביותר של הילד פלו. כשמשפחתו חייבת למסור אותה, פלו נותר שבור לב. אבל לאסי יוצאת למסע לאורכה של הארץ, בחזרה אל חברה האהוב.

איפה: בבתי הקולנוע.

מתי: מחמישי, 17.6.

 

ספרים

הצילו! תוציאו אותנו בבקשה מהספר הזה!

 

גיבוריו של הספר המיוחד הזה הם צבי, נשר, צב ים, סלמנדרה ועטלפים – חמש חיות בר הנמצאות בסכנת הכחדה ומייצגות בתי גידול שונים. מה ניתן לעשות כדי לעזור להציל אותן? אפשר להתחיל בקריאת הספר שכתבה שהם סמיט ואיירה טליה דריגס, להכיר אותן, ללמוד על מצבן וכיצד נוכל לעזור להן לשגשג. זהו ספר הילדים הראשון היוצא לאור ביוזמת רשות הטבע והגנים, שפועלת להצלת חיות בר בסכנת הכחדה, והוא חלק מתוכנית הסברה רחבה לנושא זה.

איפה: לרכישה במרכזי השירות של רשות הטבע והגנים בגנים הלאומיים ושמורות הטבע.

 

מרכז מבקרים

עינב מורנו

פן הקסם

האם פעם שאלתם את עצמכם איך מצלמים תוכניות טלוויזיה? אולפני הרצליה, בית ההפקה מהגדולים והוותיקים בישראל, מזמינים אתכם לצפות ביצירת טלוויזיה, קולנוע ואנימציה בטכנולוגיות שונות ומגוונות, לבקר במתחם איפור ותחפושות, לראות רכב הקרנה אחורית, אולפן חדשות לילדים, חלל אנימציה, שני מסכים ירוקים, חלל סאונד וחלל דיבוב. בעמדה מיוחדת של סינמטק ירושלים – הארכיון הישראלי לסרטים – תוכלו להתרשם מקטעים נדירים מיומני כרמל ויומני גבע – מבזקי החדשות שהוקרנו לפני תחילת כל סרט בקולנוע בתקופת המנדט הבריטי וקום המדינה. היצירות שאתם תצלמו בעת הביקור באולפן יישלחו אליכם ישירות לדוא"ל.

איפה: אולפני הרצליה.

מתי: משבת, 19.6.

 

 

 

 

 

 

משחקים

מגלים