צפע של נטע המליטה

נטע, בת 11, מתל נוף: לצפע החתולה שלי ולי יש קשר מיוחד. אני מצליחה להבין אותה והיא אותי. לא מזמן היא סימנה לי שמשהו קורה לה. ישבתי לידה וליטפתי לה את הראש. במשך שעתיים והיא המליטה חמישה גורים. מרוב התרגשות זלגו לי דמעות. אני ממליצה לכולם לגדל חיית מחמד.

וולפי של עירא

עירא פז, בן 6 וחצי, מתל אביב: וולפי הוא כלב שאימצנו השנה. הוא מאוד מצחיק ושובב. לפעמים הוא חושב שהמקום הכי מתאים לכלב הוא על שולחן האוכל, וכשתופסים אותו הוא עושה פרצוף של "מה לא בסדר?

מרשמלו של טליה

טליה אוזן, בת שמונה, מגוש עציון אני חובבת בעלי חיים ומגדלת ארנב בן שנה ששמו מרשמלו.

זיקי של יוגב

יוגב, בן 5 וחצי, ממושב בית אלעזרי בתקופת הסגר של הקורונה הכרתי חברה חדשה. טיילתי עם אמא בחצר האחורית, וראיתי זיקית קטנה. לקחתי אותה בעדינות, התרגשתי וצילמתי בווידיאו לסבתא ולדודה שלי וגם לגננת. בסוף החזרתי אותה לשיח שלה. למחרת היא חיכתה לי. שוב טיפסה לי על היד, ועל הכתף וגם על הפנים. וכך כל יום, עד שנעלמה. קראתי לה זיקי, ואני אזכור אותה עוד הרבה זמן.

פיצי של נוב

נוב סגל, בן 11, מראשון לציון: יום אחד בחופש הגדול שמעתי יללה וראיתי גורה מציצה מעל גלגל מכונית. היא הייתה כל כך קטנה עד שהצליחה להיכנס אל מתחת למכסה המנוע. פקח של השירות הווטרינרי איתר את בעל הרכב, ויחד הם פתחו את מכסה המנוע ושחררו את החתולה. קראנו לה פיצי מכיוון שהיא קטנה, ושמחנו שהצלנו אותה.ן

מבצע ההצלה של טל

מבצע ההצלה של טל

טל פורמן, בן שש, מכפר סבא לפני חופשת הקורונה טיילתי עם המשפחה בגן הטרופי בפארק הירקון ופתאום ראינו גוזל שנפל מהעץ. הוא היה מסכן ורצה את אבא ואמא שלו, אבל העץ היה גבוה מדי. פחדתי שיטרפו אותו וביקשתי מאמא שנציל אותו. היא התקשרה לרשות הטבע והם אמרו לנו לקחת אותו למרפאה לחיות בר. שם אמרו לנו שמדובר בגוזל של אנפת בקר, נתנו לו זריקה וטיפלו בו. כעבור שבוע חזרנו למרפאה לבקר אותו וראינו שהוא גדל.
Click Here

פיבי של אייל

אייל בקר, בן שמונה וחצי, מגבעת שמואל פיבי הכלבה שלנו כבר בת 11 וחצי שנים. היא אפילו גדולה יותר ממני. את האוכל והשתייה שלה אנחנו שמים לה במרפסת, שם היא גם מאוד אוהבת לרבוץ ולנוח. בתקופה האחרונה יונים ועורבים זללו לה את כל האוכל ושתו לה מהמים. אבא ואמא לא ידעו מה לעשות. הצעתי לשים בובה או דחליל, כמו שהיו עושים פעם בשדות. לקחנו ראש מקלקר, צבעתי אותו - ומאז הציפורים מחפשות להן מקור מזון במקום אחר.
Click Here

אושן של ריאן

ריאן צרפתי, בן עשר וחצי, ממכמורת אני רוצה להראות את החתול שלי אושן לילדים שקוראים את העיתון. אושן הוא חתול חמוד וחברותי ואני אוהב אותו מאוד. אם אני מקרב אליו את ראשי - גם הוא עושה כך, וזה חמוד וכיף.

מיסי של נועה

נועה שטלמר, בת עשר, מתל אביב: את מיסי הכרתי מזמן. יום שישי אחד, כשהכנתי שיעורי בית, שמעתי פתאום דפיקה בדלת ויללה קטנה. אמא הביאה חתולה, אבל היא מיד ברחה לחדר אחר. קיבלנו אותה מזוג אנשים נחמדים שמצאו אותה ברחוב, ולא יכלו לקחת אותה כי כבר היו להם שלושה כלבים! מאז גדלנו יחד ולמדנו אחת על השנייה. הסיכום שלי: גידול חיה כרוך בהרבה אחריות, אבל זה שווה את זה.

יומולדת ללירז

לירז איפרגן מבאר שבע חגגה יום הולדת עשר, ואת התמונה הזאת שלחה לנו אמא שלה כדי להפתיע ולשמח אותה. וכך היא כתבה לנו: לירז מאכילה כל יום את חתולי הרחוב בשכונה, ואפילו בטיול המשפחתי לעכו (בתמונה) היא מצאה חתולים בשוק והאכילה אותם. מזל טוב, לירז!

שביל ואוסף של יסעור

שביל ואוסף של יסעור

יסעור ענבר, בן שבע, מירושלים: אני אוהב מאוד לשחק עם הכלבים שלי. לכלבה קוראים שביל ומצאו אותה בבית שמש כשהייתה גורה עם רגל שבורה. נולדו לה תשעה גורים, ואחד השארנו אצלנו וקראנו לו אוסף. היום שביל בת שלוש ואוסף בן שנה וחצי. אני אוהב לשחק איתם, לזרוק להם כדור וללמד אותם פעלולים.

אמיגו של הדר

אמיגו של הדר

הדר אברהם, בת 11 , מאשבול: אני אוהבת לצייר בעפרונות. יש לי כלב, אמיגו, (חבר, בספרדית), הוא בן חמש ואני מאוד אוהבת לשחק ולטייל איתו. אני, אחי בן ה־ 14 ואחי בן הארבע וחצי, נהנים מאוד מהפעילויות והכתבות המעשירות שבעיתון

צ'יטוס של עמית

צ'יטוס של עמית

:עמית שחף, בן שמונה וחצי, מקדימה זה החתול שלי צ'יטוס, הוא בן שלושה חודשים. אימצנו אותו לפני חודש וקצת. הוא חברותי ואוהב לאכול טונה. אני אוהב לשחק איתו ולשמור עליו כשהוא משחק בחצר.

טולי של כפיר וקורן

כפיר וקורן טלר, בני שמונה וחצי ו-11 וחצי, מקריית חיים: את תולי, בת שלוש וחצי, מצאנו ברחוב כשהייתה בת חודש, חסרת ישע, מייללת, רזה, מלוכלכת, מלאה בפרעושים וסובלת מדלקת עיניים. לאחר שאימצנו וטיפחנו אותה היא הפכה למלכה של הבית. תולי אוהבת בעיקר לישון במיטה של כפיר וקורן או ליד החלון בשמש.

אננס של רננה

רננה לוי, כמעט בת 11, מרמת גן את אננס פגשתי בגינה ליד הבית של שירה, חברה שלי. הגורה נראתה מאוד מפוחדת ומסכנה, אבל מאיתנו היא פחות פחדה. ההורים שלי כצפוי לא השתכנעו מיד. בסוף לקחנו אותה בקופסת נעליים לווטרינרית לטיפול ראשוני. השכנים בבניין עזרו לנו ונתנו לנו ארגז חול, קנינו לה אוכל, כלים למים ואוכל והרבה משחקים. מאז אננס התרגלה אלינו. אני ממליצה לכל מי שיכול לאמץ חתול או בעל חיים אחר לעשות כך.
Click Here

רטטוי של מירון

מירון דרזדוב, בן שבע, מחיפה: אני מגדל בבית זכר חולדה ששמו רטטוי. הוא הולך איתי לכל מקום, אנחנו מטיילים תמיד יחד והוא יושב לי על הכתף (הוא מאוד חכם ולא בורח).
Click Here

ניסו של מיקה

מיקה טרלו, כמעט בת עשר, מרמת השרון: זה ניסו, הכלב שלי, בן שנה וקצת. ניסו בטוח שהוא ילד ולא כלב, כי אחרת אי אפשר להסביר למה הוא יושב ככה על הכורסה. ניסו הוא כלב שאוהב לחבק, ואם אין לו ברירה הוא מסתפק בלחבק לי את הרגל.

ג'וי וליצ'י של לביא ועינה

ג'וי וליצ'י של לביא ועינה

לביא ועינה ברקאי, בני 11, ו-12 מקריית טבעון: הכלב שלנו ג'וי והחתול שלנו ליצ'י הם חברים טובים מאוד וחגגו יום הולדת ב-15 בינואר. הם כבר בני שנה! ג'וי רגיש ופחדן אבל חמוד מאוד! ליצ'י מתנהג באופן יותר בוגר... התמונה היא מתנת יום הולדת מושלמת.

סנובול, היילי וליצ'י של עדי

סנובול, היילי וליצ'י של עדי

עדי הבשור, בת תשע, מלפיד: בתמונה אני מצולמת עם החיות שאני מגדלת בביתי: הראשון שאימצנו למשפחה הוא החתול סנובול, לאחר מכן אימצנו מפינת החי ביישוב שלי את היילו הארנב, ולקינוח הבאנו את ליצ׳י, כלבת שפיץ יפני.

ספייק של נעמה

ספייק, של נעמה

:נעמה בן חיון, בת שמונה וחצי, מאמסטרדם, הולנד עברתי לגור בהולנד לפני כמה חודשים, אין לי כאן חברים ואני מקווה להכיר חברים חדשים. אני מתקשרת עם המשפחה בטלפון ובכל זאת אני מתגעגעת, במיוחד לכלב שלי, ספייק (איתי בתמונה). אני נהנית מאוד ללכת לפארקים, וזה מזכיר לי את ישראל.

באני והדר

באני של הדר

הדר אליהו, בת שש, ממודיעין: שמרתי על באני הכלבה בחופשת חג הפסח. נהנינו מאוד ביחד, הלכנו לטייל, ראינו סרטים וישנו על השטיח.

טייני של קרני

טייני של קרני

התחלתי השנה ללמוד בכיתה א' בבית ספר אנתרופוסופי. אני אוהבת לקרוא, להיות עם המשפחה, להיפגש עם חברות ולשחק עם טייני הגור. יש לי מזל שהוא בכלל לא פחדן ואוהב להתקרב אליי. הכנתי לו מיטה שהוא ממש אוהב להתכרבל בה, אני אוהבת להתנדנד איתו בערסל וללטף אותו. הוא חתול מאוד מיוחד ומתוק ויש לו די הרבה שמות: שין, מתוקי, פוצי, גורי, שישי וקטני.

משחקים

מגלים