הצגות
פסטיבל הצגות לילדים

 

"אל הירח ובחזרה". צילום: מעיין קאופמן

מתוך: "אלה חוקרת את הים". צילום: מעיין קאופמן

 

בפסטיבל ההצגות לילדים של תיאטרון באר שבע יועלו הצגות חדשות, כמו "רק צרות" ו"כלב, חתולה ואיש", המבוססת על ספרו של המאייר יוסי אבולעפיה,  לצד הפקות מקור מצליחות כמו "אל הירח ובחזרה". השנה לראשונה תוצג בערבית הפקת המקור של התיאטרון, "טיול לכוכב הגבינה". במקביל יתקיימו סדנאות יצירה והפעלות לכל המשפחה (במקרה הצורך, הפסטיבל יועבר בזום).

איפה: תיאטרון באר שבע.

מתי: רביעי עד שישי, 22-24.9, חול המועד סוכות. לפרטים נוספים ורכישת כרטיסים: 08-6783891, 052-6053921.

 

תערוכה

 

 חזרה למקור: פגישה עם ציפורים עתיקות

פרשו כנפיים ופגשו את הדורסים המלכותיים, צללו למים עם בעלי כנף קדמוניים, הכירו עופות משונים שאינם עפים ויצורים אפלוליים ומסקרנים. התערוכה בוחנת את עולם הציפורים כפי שנתפס בתרבויות עתיקות. בין המוצגים: ביצי יען בנות יותר מ-3,500 שנים, מומיה של עוף דורס בת 2,000 שנים ועוד.

איפה : מוזיאון ארצות המקרא, ירושלים.

מתי: עד מאי 2022. פרטים באתר המוזיאון

 

 

צילום: עודד אנטמן

 

מדע 

מוזיאון ננו

מדע ואמנות, שני תחומים שונים והפוכים זה מזה, נפגשים במוזיאון ומשתפים פעולה. כל המוצגים במוזיאון החדש הם פרי שיתוף פעולה בין אמן למדען בתחום הננוטכנולוגיה, והם תוצר של תהליך ארוך במעבדות במחקר, שהוליד מיצב משותף שמאחד את שני התחומים.

איפה: מוזיאון ננו, המכון לננוטכנולוגיה באוניברסיטת בר אילן.

מתי: לתיאום מראש:   nanomuseum.org.il.

צילום: יוני רייף

 

סרט

 

יח"צ

 דארטניאן ושלושת המוסקטרים

דארטניאן הכלבלב מגיע לפריז כדי להפוך להיות מוסקטר! לאחר שיוכיח את כישוריו ונאמנותו, הוא ושלושת המוסקטרים יידרשו להגן על המלך מפני מזימתו הסודית והמרושעת של החשמן רישלייה.

איפה: בבתי הקולנוע.

מתי: מחמישי, 5.8.

 

משחקים

מגלים