סרטים

 

באדיבות פילמהאוס

איינבו ושומרי הג'ונגל

איינבו נולדה וגדלה בתוך סבך הג'ונגלים של האמזונס. יום אחד היא מגלה שביתה והג׳ונגל שסביבו נתונים בסכנה. איינבו היא לא ילדה רגילה, ויכולה לתקשר עם חיות הג'ונגל, ולכן היא וחבריה, דילו הארמדיל וואקה הטפיר הנמרץ, יוצאים למסע הרפתקאות משעשע כדי להציל את האמזונס.
איפה ומתי: פרטים בבתי הקולנוע.

טלוויזיה

באדיבות כאן חינוכית

לְמה זה טוב?
תוכנית דוקומנטרית חדשה, בהובלת כוכבי הילדים אודי ואביעד. בכל פרק הם חוקרים נושא שנתפס כשלילי ובודקים אם יש בו גם יתרונות, כמו לְמה זה טוב לפחד?, לְמה זה טוב להיות שונה?, לְמה זה טוב לשבור את החוקים? ועוד. את התשובות הם מקבלים מילדים ומבוגרים העוסקים בתחומים שונים, בשילוב מערכונים קצרים, ניסויים חברתיים,
משחקים אינטראקטיביים עם הצופים וקטעי אנימציה.
איפה: כאן חינוכית ובדיגיטל.
מתי: ימי חמישי, 16:00 .

 

תערוכה

מפת האור

 

צילום: ג'ני כצנר

במוזיאון הימי בחיפה נפתחו לאחרונה מתחמים חדשים ותערוכות בנושאים כמו אומנות הקבורה במצרים, התפתחות אומנות המיפוי וכלי זכוכית בעולם העתיק. בקומה השלישית מוצגת מפת ענק ומוארת, שיצרה המאיירת איה גורדון נוי, והיא מתארת את התרבויות המרכזיות שפעלו באגן הים התיכון במרוצת 5,000 שנים והטביעו בו חותם.
איפה: המוזיאון הימי הלאומי, חיפה.
מתי: פרטים באתר המוזיאון.

 

ספרים

ממד מדוע

בתיה קולטון, (איור עטיפה); יעל מיכלסון (עיצוב עטיפה)

לפיניאס ט׳ פוג, היורש בן ה ־ 12 של תאגיד פוג־בולוס לשערי
על־חלל ושעועית אפויה, יש כל מה שילד מהמאה ה־ 31 יכול לבקש. הכל, חוץ מהרפתקאות. הוריו, שתמיד נמצאים בחופשה, לא מרשים לו לעזוב את הפנטהאוז, והוא נשאר בחדר מלא
בגאדג'טים ויכול לשוחח רק עם חברו היחיד, דובי צעצוע. לולה ריי, ילדה מהמאה ה ־ 21 , מגיעה לעתיד בטעות ומגלה שהעתיד בכלל לא דומה למה שחשבה וכי רשות תעבורת הזמן דולקת בעקבותיה. היא חייבת למצוא מסתור בדירה של פיניאס, ויחד הם יצטרכו לחצות את שביל החלב, לחגוג עם אנשי לטאה ולעבור הרפתקאות מטורפות כדי שהיא תוכל לחזור הביתה.

איפה: בספריות ובחנויות הספרים.

 

המסע של רודי הסנאי

איור עטיפה: מיכל זינגר

כולם אוהבים את רודי, סנאי צעיר ובהיר פרווה, המתגורר עם משפחתו ביער למרגלות ההר הגבוה. אבל… רודי מרגיש שונה, ולכן אינו אוהב את עצמו! יום אחד רודי הולך לאיבוד. את מי הוא יפגוש בדרך? האם יצליח לאהוב את עצמו? ובכלל איך נצליח לאהוב את עצמנו למרות חסרונותינו?

איפה: בספריות או בקישור: www.rody.org.il

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

משחקים

מגלים